Kerekítő Tippentő 0-3 éveseknek – 40 perc

Ölbeli játékokkal, mondókákkal, hangszerjátékkal, egy kis néptánccal, jelesnapi érdekességekkel, néptáncpedagógusok vezetésével.

Néptánctudás nem szükséges! Hozzátok a babákat is, hiszen nem a gyerekeknek szóló tánctanításról van szó! Elmeséljük mire számíthatsz!
Höcögés, kacagás a Kerekítő könyvsorozat népi mondókái, ölbeli játékai nyomán, dalokkal, hangszerjátékkal, néptáncos alapelemeivel színesítve.
Nagymamáinktól örökölt játékaink az érzelmi biztonság és a művészeti nevelés bölcsője. Az első évek mondókáinak, az érintés, ölelés és mosoly, egy életen át elkíséri a gyermekeket.

A Tippentőn a néptánc alapelemeivel ismerkedhetsz, melynek a kicsik vidám szemtanúi. Jó lehetőség a népzenei-, néptáncos légkörbe való belenevelkedésbe.
Családias hangulatban a karonülők édesanyjuk karjában ringatózva érezhetik meg népzenénk pezsdítő lüktetését, a totyogók anya kezét fogva, később akár önállóan tipegve-topogva „táncolhatnak” kedvükre.
Ebben a korban a legtöbb gyerek ösztönösen rugózik, lépeget, toporog, tapsol ha zenét hall, a Kerekítő Tippentőn mindezt a magyar népzene dallamaira tehetik.
Emellett az év adott időszakához kapcsolódó népszokásokkal, azok dalaival is ismerkedhetnek szülők és gyerekek.

Célja, hogy a gyermekek játékosan és észrevétlen ismerkedhessenek a magyar népzene hangzásvilágával és leshessék el néptáncunk alapjait. A gyerekek természetes módon „belenevelkedve” ismerjék meg a hagyományainkat. Hasonlóan történt ez régen falun is, amikor egy-egy mulatságra a szülők vitték már a karonülő gyermekeket is, hallgatták velük a muzsikaszót, rugóztak, ringatóztak a babával.
Természetesen manapság erre sokkal kevesebb lehetőség adódik, ehhez szeretnénk alkalmat teremteni.

Számos népi eredetű, ma is közkedvelt ölbeli játék is előkerül, melyek a Kerekítő mondókás kötetekben lapulnak. A foglalkozást élő hangszerjátékkal és énekszóval színesítjük. Az ölbeli játékokat itt úgy játsszuk, ahogy azt régen nagymamáink, kellő időt, ismétlést szánunk a játékokra, igazodva az életkori sajátosságokhoz és ezzel egyben igazi játékélmény is jobban megszületik.
Ezek az első játékformák, melyeket a még beszélni sem tudó gyerekekkel is játszhatunk pár hónapos kortól, akár nagyóvodás korig is. A művészeti-, zenei- és érzelmi nevelés alapkövei.

Kétszemélyes játékok, melyeket a pedagógia nem véletlenül bizalmi, illetve kapcsolatteremtő játékoknak hív. Hozzájárulnak gyermekünk érzelmi biztonságának kialakulásához, a biztos anya- gyermek kapcsolathoz. Ez az alapja a testi-lelki fejlődésnek. Nem csak zenei anyanyelvét tudja elsajátítani népi rigmusok és ölbeli játékok nyomán, hanem észrevétlen fejleszti anyanyelvi képességeit, szókincsét, beszédértését, beszédészlelését, hallását, kifejezőkészségét, memóriáját, bővíti ismereteit a világról, és kihat a mozgásfejlődésre is.

Várunk szeretettel! 

Benedek Krisztina, Cseke Marosi Eszter, Hertel Szilvi, Kővári Réka, Kucsera Klári, Makra András, Schlegel Laura, Szitásné Nagy Zita, Kovácsné Lajos Krisztina

HOGY MIÉRT IS TÁNCOLJUNK?

  • Több energiánk lesz és jobban bírjuk a fizikai és lelki megterhelést.
  • Javítja az alvást, bár tudom, hogy az anyukákat nem kell ringatni, de a táncos mozgás után a gyerkőcöket sem.
  • Segít kialakítani az egészséges testsúlyt, mivel javítja az anyagcserét, zsírégető hatású, fittebbé tesz.
  • Véd a szívbetegségekkel szemben és jó hatással van a keringésre.
  • Aktívan tartja az izmokat, csontokat, ízületeket, és segít megőrizni mozgékonyságunkat és lazaságunkat.
  • Erősödik a lábfej, ez javíthatja a kisebb fajta lúdtalp-betegséget is. Egyenesíti az enyhén ferdült gerincet és csökkenti a hátfájást. Formálja a lábat, a kart, a hasat, a feneket és a csípőt. Minden izmot megmozgat a fejünk búbjától az ujjpercekig.
  • Javítja a testtartást, a koordinációt, az egyensúlyérzéket, a ritmusérzéket és a testtudatot.
  • Oldja a stresszt, segíti az ellazulást.
  • Sikerélményt nyújt.
  • Új emberekkel ismerkedhetünk meg.
  • Értékesebbé teszi a csemeténkkel töltött időt.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
Benedek Krisztina, Cseke Marosi Eszter, Hertel Szilvi, Kovácsné Lajos Krisztina, Makra András, Schlegel Laura